MENU
PORTALE
KONTAKT
14:02_04/02/2020
Felix Gallardo
Narcos Meksyk; jak potoczą się losy następnych sezonów?

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery, ponieważ jego celem jest przewidzenie rozwoju fabuły. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Serial Narcos Meksyk to produkcja Netflixa, która jest spin-offem do wcześniejszej produkcji o tytule Narcos. Akcja Narcos działa się w Kolumbii i skupiała się na działalności dwóch potężnych karteli narkotykowych: kartelu z Medellin oraz kartelu z Kali. Fabuła najbardziej koncentrowała się na pierwszym z wymienionych karteli, na czele którego stał charyzmatyczny Pablo Escobar. Losy kartelu z Medellin mogliśmy obserwować przez dwa pierwsze sezony serialu; kartel z Kali stał w centrum uwagii w ostatnim. Niedługo później Netflix wypuścił produkcję, którą niektórzy nazywają Narcos 4, a której oficjalna nazwa to wspomniany wcześniej Narcos Meksyk. Nie jest to oczywiście sequel. Narcos Meksyk opowiada o wydarzeniach dziejących się ogółem niezależnie od tych przedstawionych w Narcos, dlatego jeżeli ktoś nie oglądał głównej produkcji, a zacznie swoją przygodę od spin-offu, to właściwie nie musi obawiać się niezrozumienia fabuły. Pierwszy sezon serialu Narcos Meksyk skupiał się na genezie potężnego kartelu z Guadalajary. Podobnie jak pierwsze dwa sezony Narcos koncentrowały się na postaci Pablo Escobara, tak tutaj główną postacią napędzającą fabułę jest postać Migela Angela Felixa Gallardo, który z pozycji niezbyt uczciwego policjanta z Sinaloa, staje się potężnym narkobossem.

Gallardo i El Chapo – zakończenie, które już było.

Zanim świat ujrzał Narcos Meksyk, Netflix wyprodukował godny polecenia serial o tej samej tematyce: El Chapo. Głównym bohaterem jest tu Joaquín Guzmán Loera, znany pod pseudonimem „El Chapo”. Kim jest tytułowy bohater serialu? El Chapo to potężny narkoboss z Meksyku, który przewodził niezwykle potężnym kartelem z Sinaloa. Co łączy Chapo i Felixa Gallardo? Chapo to człowiek który przejął schedę po Gallardo. W serialu Narcos Meksyk możemy zobaczyć moment, w którym młody Chapo dostaje się pod jego skrzydła, zaś w serialu El Chapo dowiemy się, w jaki sposób tytułowy bohater spod tych skrzydeł zaczął się wyrywać; a co jeszcze ważniejsze, ujrzymy upadek Felixa Gallardo, który zostaje aresztowany. Jest to jednym z punktów zwrotnych w karierze Chapo. Oznaczać to może, że serial o El Chapo zaspoilerował nam to, w jaki sposób skończy Felix Galardo, główna postać Narcos Meksyk, znany też pod pseudonimem ,,El Padrino". Czy aby na pewno?

Gallardo ma przyszłośc

Większość postaci, których losy śledzimy w Narcos (w tym Narcos Meksyk) oraz w El Chapo, istniały naprawdę. Co wiemy o losach Felixa Gallardo po aresztowaniu? Krótko mówiąc, przez pewien czas nadal był wpływowym gangsterem, a kontakt z różnymi ludźmi utrzymywał za pomocą... telefonu komórkowego. Czy oznaczać to może, że spora część akcji Narcos Meksyk w przyszłości przeniesie się do więzienia? Takie prawdopodobieństwo istnieje. Spodziewać się można również tego, że wątek upadku El Padrino zostanie bardziej rozbudowany w Narcos Meksyk, ponieważ serial El Chapo traktuje ten wątek po macoszemu. Felix Gallardo zostaje aresztowany i natychmiast rozpoczynają się „przetasowania” wśród gangsterów, w wyniku których Guzman Loera dostaje awans. Ta oto teoria wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Na jej obronę przemawia nie tylko zwiastun drugiego sezonu Narcos Meksyk, ale również całokształt niesamowitej kariery Gallardo przedstawionej w serialu. Człowiek ten dokonał czegoś praktycznie niemożliwego, ponieważ nie tylko stał się baronem narkotykowym, ale również namówił wielu innych bossów karteli, aby zjednoczyli się pod jego przywództwem, jednocześnie otrzymując od struktur państwowych parasol ochronny; zwłaszcza od ludzi z DFS (Federalny Urzad Bezpieczeństwa; meksykański odpowiednik FBI), z którymi układy korupcyjne są ukazane w serialu szczególnie mocno. Jest jeszcze inna teoria na temat rozwoju serialu Narcos Meksyk: w pewnym momencie Felix Gallardo zejdzie na dalszy plan, a może nawet zniknie całkowicie. To mało prawdopodobne, ale możliwe, ponieważ dokładnie tak wyglądał rozwój klasycznego Narcos, o czym wspomnieliśmy na początku. Pytanie brzmi, jak miałoby to wyglądać? Wszak twórcy Narcos koncentrują się na największych gangsterach, a po el Padrino nastaje era El Chapo, która została już przedstawiona. Być może za jakiś czas powstanie kolejna odsłona Narcos, ale tym razem opowiadająca o gangsterach z innej części świata? W końcu kartele narkotykowe to nie tylko Meksyk i Kolumbia.


Premiera drugiego sezonu Narcos Meksyk zapowiedziana została na na 13.02.2020. Narcos Meksyk przypadł mi do gustu o wiele bardziej niż wszystkie sezony Narcos, których akcja koncentrowała się na kolumbijskich kartelach narkotykowych. Moim zdaniem Narcos Meksyk oferuje nam bardziej wyraźiste postacie (a przynajmniej lepiej wkomponowane w fabułę) i dynamiczniejszą akcję. Mam nadzieję, że twórcy nie zawiodą. Jeżeli utrzymają produkcję w przynajmniej tak samo dobrym klimacie jak pierwszy, sukces wydaje się być gwarantowany.
https://en.wikipedia.org/wiki/Miguel_%C3%81ngel_F%C3%A9lix_Gallardo
screen
https://www.youtube.com/embed/oBvch3TCdh4
SUGESTIE
Miał! Pierwsze kroki twojego kota
Recenzja:Miau! Pierwsze kroki twojego kota. Autor:Tammy Gagne
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte - piekłoszczyk czy wielki lider?