MENU
PORTALE
KONTAKT
10:11_26/11/2019
echo sejmu
Kulesza ostro o głosowaniu: Ja bym im nie oddał nawet samorządu szkolnego.
W swoim wpisie na facebookowym profilu, Jakub Kulesza, poseł Konfederacji, bardzo krytycznie odniósł się do zamieszania, jakie miało miejsce w sejmie w związku z głosowaniem wielokrotnym. Poseł zwrócił m.in. uwagę na wadliwe działanie systemu głosowań

„System głosowania na Sali Plenarnej Sejmu RP nie przystaje do standardów nowoczesnego państwa. Liczący 18 lat system miał być wymieniony w 2017 roku, ale firma znana wszystkim z bycia koncesjonowanym informatyzatorem III RP (vide informatyzacja ZUSu za 3 mld zł) nie dała rady za 5 mln zł wdrożyć i przetestować nowego systemu w przerwie wakacyjnej. Stary system trzeba było naprędce montować z powrotem.”

Lecz najmocniej zostali skrytykowani posłowie, którzy mieli problem z ogarnięciem specyfiki głosowania wielokrotnego. Dla jasności, poseł Konfederacji wyjaśnił w jaki sposób wyglądać to miało od strony technicznej:

„To było pierwsze w tej kadencji głosowanie metodą wielokrotnego wyboru. Zamiast trzech przycisków - czerwonego, zielonego i żółtego mieliśmy listę 6 kandydatów, z których należało zaznaczyć maksymalnie 4, poruszając się strzałkami i zatwierdzając zielonym. Całość zatwierdzało się przyciskiem białym” Następnie dodaje:

„I tu leży pies pogrzebany. Pomimo wielogodzinnego szkolenia nowych posłów z systemu głosowania i przeczytania przez Panią Marszałek szczegółowej instrukcji obsługi, posłowie PiS prawdopodobnie nie potrafili prawidłowo zagłosować. Po zaznaczeniu pierwszego kandydata i wciśnięciu przycisku białego wybór był ostateczny - nie dało się już zaznaczyć pozostałych. Najbardziej zdezorientowany głosowaniem wydawał się Prezes Jarosław Kaczyński. Ilu było takich nieogarniętych posłów? Nie wiem, ale przypuszczam, że wielu skoro Marszałek wolała przerwać głosowanie niż zaryzykować porażką."

Na koniec swojego wpisu Jakub Kulesza pyta:

,,Czy chcecie, by Ci ludzie zarządzali 38 milionowym Państwem z budżetem na poziomie 400 miliardów złotych, skoro nie potrafią nawet zarządzać 235 robotami do głosowania? Ja bym im nie oddał nawet samorządu szkolnego."

> Całość wpisu tutaj


Źródła

https://www.facebook.com/KuleszaPL/photos/a.1546590255653447/2409160966063034/?type=3&theater
SUGESTIE
policyjny pościg
Dramatyczny pościg w Chicago
echo sejmu
Robert Winnicki: zachowanie spójności kulturowej, etnicznej oraz religijnej jest najważniejszym wyzwaniem dla naszego narodu
pixebay
Nagłe wezwanie do wojska na ćwiczenia. Co się dzieje?