MENU
PORTALE
KONTAKT
20:11_22/11/2018
#R taskforce , Mariusz Max Kolonko
Znaczne zmiany w polskim systemie głosowania? Mariusz Max Kolonko chce to wywalczyć.

Znany Polski dziennikarz, twórca MaxTv i portalu MaxTvGo.com, Mariusz Max Kolonko,

będzie walczył o zmiany w polskim systemie wyborczym; już teraz wzywa do zaangażowania społecznego w tę akcje. Chodzi o dwie pokrywające się ze sobą sprawy: wprowadzenie karty wyborczej, oraz możliwość głosowania przez internet. Z jednej strony dziennikarz zachęca do poparcia petycji Pana Bartosza Kanclerskiego (dostępnej pod adresem PetitionGo - Głosujemy przez internet + karta do głosowania - Petycja do Prezydenta Polski petitiongo.org/p... ), wystosowanej do prezydenta III Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudy, w tejże sprawie. Na stronie petycji m.in. możemy przeczytać:

„Proponujemy wprowadzenie karty do głosowania dla każdego wyborcy o którym mówi art. 62 Konstytucji RP, zminimalizuje to ryzyko fałszowania wyborów. Wzajemne oskarżanie przez różne środowska polityczne o fałszowanie wyborów, są powszechne od pierwszych wolnych wyborów w 1991r. [...]„,


oraz:
„[...]Drugą ważną dla nas sprawą jest wprowadzenie głosowania przez internet. Uważamy że art. 62 konstytucji jest nieprzestrzegany przez Państwo Polskie, ponieważ wyklucza osoby które mają poważne problemy z poruszaniem się oraz Polonię na całym świecie. Pomimo iż posiadamy zdobycze technologii które umożliwiają szybkie i sprawne głosowanie w wyborach, Państwo Polskie nie umożliwia tego swoim obywatelom.[...]”;


z drugiej strony Mariusz Max Kolonko chce stworzyć grupę zadaniową (ang. taskforce), którą nazywa „#R taskforce”

, której zadaniem miałaby być praca nad wprowadzeniem tej koncepcji w życie. Owa grupa ma stać ponad podziałami politycznymi. Mariusz Max Kolonko wyselekcjonował ludzi, z którymi wiąże nadzieje na wprowadzenie tych zmian. W skład grupy zadaniowej #R mieliby – wg. propozycji Kolonko - wchodzić: Andrzej Duda, Antoni Macierewicz, Grzegorz Schetyna, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Kukiz, Marek Jakubiak, Robert Winnicki i Dariusz Karkosz (jedyny oddelegowany ze społeczności MaxTvGo). Mariusz Max Kolonko wysłał listy do tych osób, które zostały opublikowane na jego profilach na portalach społecznościach (Facebook- i Twitter).


Na razie wiemy o reakcjach dwóch polityków wytypowanych do „#R taskforce”, Janusza Korwin-Mikke i Pawła Kukiza. Obydwaj „antysystemowi” politycy wyrazili pozytywną opinię o tej inicjatywie.
Na swoim profilu na FB prezes partii Wolność napisał:

„P.Mariusz Max Kolonko napisał do JE Andrzeja Dudy (z kopią m.in. do mnie) LIST OTWARTY z propozycją wprowadzenia głosowania elektronicznego https://tiny.pl/g36mf (wprowadzonego już w Estonii). Jestem zdecydowanie ZA - pod warunkiem, że będę miał gwarancję zabezpieczenia przed systemowym oszustwem - a także przed hackerami. Ponieważ jednak w ogóle nie jestem d***kratą, a w szczególności nie jestem miłośnikiem pięcio-przymiotnikowego głosowania, nie jest to dla mnie sprawa pierwszo-planowa. Ale serdecznie Pana, p.Mariuszu, przy okazji pozdrawiam! ”


Na tym samym portalu odniósł się również do tego pomysłu lider klubu Kukiz15:

”Otrzymałem list od Maxa Kolonko, w którym namawia m.in. mnie do współpracy przy propagowaniu E-Voting`u, czyli mozliwości głosowania przez internet oraz do wprowadzenia kart do głosowania w postaci Voter ID. Panie Mariuszu! Ależ mnie nie trzeba do tych koncepcji namawiać! :-) Od początku istnienia Ruchu Obywatelskiego K`15 postulowaliśmy wprowadzenie takiej formy głosowania a od 2017 roku rozpoczęliśmy próby realizacji tej idei. Oczywiście domyśla się Pan, że żadna z partii - ani rządzący PiS, ani tzw. "opozycja totalna" - nie wyraziły jakiegokolwiek zainteresowania tego typu zmianami :-) Próbowaliśmy więc "uderzać" do Prezydenta z tym tematem (osobiście z Panem Prezydentem o e-votingu rozmawiałem) i Pan Prezydent Duda wyraził co prawda zainteresowanie ale na tym się skończyło. :-) (link: https://www.tvp.info/…/bedzie-spotkanie-ludzi-prezydenta-z-… ). Mogę Panu zagwarantować, że mocno włączymy się w propagowanie e-voting`u ale też niestety pewien jestem, że partyjniactwo zrobi wszystko, aby do realizacji tych postulatów nie dopuścić. ”

Poniżej zamieszczamy film opublikowany przez Pana Maxa Kolonko na Youtube w którym opowiada o swojej inicjatywie.


Źródła :
https://www.youtube.com/watch?v=RxZyxPMyqfk
Oficjalne facebookowe profile, Janusza Korwin-Mikke, Mariusza Maxa Kolonko, Pawła Kukiza.
SUGESTIE
Wojciech Cejrowski
Wojciech Cejrowski zachęca do walki z Tęczowym piątkiem.
FED
USA: Stopy procentowe w górę