MENU
PORTALE
KONTAKT
19:10_28/10/2018
Janusz Korwin Mikke
Korwin-Mikke o Ruchu Kukiza: idea ugrupowania nie-partyjnego była i jest bez sensu
Lider partii Wolność, Janusz Korwin-Mikke, w sobotę na swoim profilu na FB zamieścił opinię o ugrupowaniu Kukiz`15. Zdaniem lidera konserwatywnych liberałów, „idea ugrupowania niepartyjnego była i jest bez sensu”. Wpis Korwina sugeruje, że zdaniem autora partia Kukiza jest tworem zbyt niejednolitym, aby mogła stać się znaczącą siłą w świecie polityki. Cytując Korwin-Mikke: „Różnica miedzy Kukiz`15, a Kukiz`18 jest taka, że wtedy w Sejmie 15-tu głosowało ,,za”, 15-tu ,,przeciw”, a 15-tu się wstrzymywało - a obecnie jest +10-10=10...”. Wisienką na torcie postu prezesa partii Wolność, była grafika z twarzą Kukiza, na której widniał napis

„Mamy wszystkie poglądy. Również Twoje!”.

Wpis Janusza Korwina-Mikke jest skutkiem ostatnich spięć na linii pomiędzy obydwoma środowiskami. Jednym z przykładów mogą być słowa Kukiza, które wypowiedział po tym, kiedy jeden z posłów jego partii, Jakub Kulesza, przeszedł do partii Korwina:

,,Informuję z żalem, że dziś odszedł od nas (znaczy z klubu K`15) poseł Kulesza Jakub, ur. 12 listopada 1990 w Lublinie… W zamian za wiceprezesa u Korwina w partii Wolność, sprzedał swoich wyborców, oraz koleżanki i kolegów z klubu. Amen ”.

Niedługo później Paweł Kukiz został autorem komentarzy uznanych za wysoce kontrowersyjne. Lider klubu Kukiz`15, pod wpisem Marka Jakubiaka, życzącym powodzenia w polityce posłowi Kuleszy i partii Wolność, napisał m.in.:

„I taki bacik po pupci.... Widzę to! Wilk w ekstazie (w pończochach), łajany przez Jakubiaka w kadzi, a obok masturbujący się Korwin przy odbycie Kornela Kto będzie najładniejszy - dostaje wodociągi w Radomiu”.

Komentarz ten „rozgrzał” polityczną część polskiego internetu. Ostatecznie Paweł Kukiz wycofał się z komentarzy, przepraszając i obiecując poprawę, a o powodach zajścia napisał:

„W niedzielę nigdy co prawda o polityce nie piszę, ale dziś muszę zrobić wyjątek. Wczoraj przypomniałem sobie, że to jednak piątkowa noc przejęła i mnie i moje konto na tweeterze ... Kogo nigdy w życiu taki ,,piątek" nie przejął - niech pierwszy rzuci kamieniem! Na usprawiedliwienie mogę dodać jedynie, że odreagowanie po ciężkiej kampanii, odejście posła Kuleszy, i knucia wewnątrz klubu trochę mnie przerosły. Nie jestem cynikiem, by to wszystko po prostu po mnie spłynęło, więc sam popłynąłem...[...] ”

Co będzie dalej w relacjach pomiędzy Pawłem Kukizem a Januszem Korwin-Mikke pokaże czas. W opinii autora tego tekstu należy się bardziej spodziewać wojny niż pokoju ponieważ oba ugrupowania mają wielu wspólnych potencjalnych wyborców a raczej nie zapowiada się by zechciały połączyć siły, zwłaszcza w sytuacji gdy co raz więcej komentatorów postrzega Ruch Kukiza jako rozpadające się.

Źródła:
Dziennik.pl
Oficialny profil facebookowy Janusza Korwin-Mikke
Oficialny profil facebookowy Pawła Kukiza.
SUGESTIE
#R taskforce , Mariusz Max Kolonko
Znaczne zmiany w polskim systemie głosowania? Mariusz Max Kolonko chce to wywalczyć.
Wojciech Cejrowski
Wojciech Cejrowski zachęca do walki z Tęczowym piątkiem.
FED
USA: Stopy procentowe w górę